PROIECTELE CARE CONTINUĂ DEZVOLTAREA
JUDEȚULUI BISTRIȚA-NĂSĂUD 2024 - 2028
“Cel ce crede în Mine, chiar dacă ar muri, va trăi, iar cel ce trăiește și crede în Mine, nu mai moare niciodată” – Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Andrei
Mulțumim IPS Andrei pentru liniștea cuvintelor de învățătură rostite la slujba de sfințire a capelei mortuare din localitatea Șintereag.
De astăzi întreaga comunitate are un loc de unde își poate lua rămas bun și îi poate plânge în liniște, pe cei dragi!
Felicitări domnului primar, Ioan Bob și Pr. paroh Mircea Dorin Pop pentru grija pe care o poartă întregii comunități de creștini.
În semn de apreciere pentru întreaga activitate administrativă și pastorală, ÎPS Andrei a acordat Pr. paroh, Pop Mircea Dorin, Gramată Mitropolitană însoțită de Sfânta Scriptură, Domnului primar, Bob Ioan, Ordinul Sfântul Ierarh Pahomie de la Gledin; Domnului viceprimar Bogolin Ioan- diplomă de aleasă cinstire, Consiliului Parohial, diplomă de aleasă cinstire și constructorului, Miron Petru – diplomă de aleasă cinstire.
•Vă doresc tuturor, o zi binecuvântată! •



